PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital Baskı Makinaları’na (Film Banyo Eden ve Basan) Hizmet Yeri Yeterlilik

webci
05-03-2013, 09:12
TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ
HİZMET YERİ BELGELENDİRME KRİTERİ
YAYIN TARİHİ 02.07.2002 KRİTER NO: 135

KRİTER ADI : Yetkili Servisler-Dijital Baskı Makinaları’na (Film Banyo Eden ve Basan) Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler

KAPSAM
Dijital Baskı Makinaları (Film Banyo Eden ve Basan)

BU KRİTER TS 12361 “YETKİLİ SERVİSLER-GENEL KURALLAR STANDARDI İLE BİRLİKTE UYGULANIR.

PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR
- Servis Teknik Sorumlusu en az Endüstri Meslek Lisesi (Elektrik,Elektronik ) mezunu olmalı veya bu konuda eğitim almış yasal Ustalık Belgesine sahip olmalıdır.
- Servis diğer teknik elemanları görev ve sorumluluklarına göre Ustalık Kalfalık veya Çıraklık belgesine veya bu konuda eğitim sertifakasına sahip olmalıdır.
- İdari işlerden sorumlu eleman bulunmalıdır.

SERVİSTE BULUNDURULMASI GEREKEN
MAKİNA TECHİZAT LİSTESİ
- Muhtelif El Aletleri (Ağzıaçık ve Yıldız Anahtar Takımı, Pense, Yankeski, Kargaburnu, Tornavida Takımı, Allen Anahtar, Lokma Takımı vb.)
- *Multimetre
- Kablo Ucu Açma Pensesi
- Eğe Takımı
- Segmen Pensesi
- Isı Kontrollü Havya
- Lehim Pompası
- Pim Çıkartma Pompası
- Çeşitli Çekiçler
- Su Terazisi
- Pozlama Ünitesi Ayar Aleti
- Servis Çantası
- Servis Aracı
Ayrıcı İthalatçı veya İmalatçı firmaca öngörülen araç, gereç ve donanımı ile muayene, ölçüm ve deney cihazları bulunmalıdır.

*İşaretli olan Kalibrasyona tabi olan cihazlardır.

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ
HİZMET YERİ BELGELENDİRME KRİTERİ
YAYIN TARİHİ KRİTER NO:

KRİTER ADI : Yetkili Servisler-Karayolu Taşıtlarında Kullanılan Parketme Sistemlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler

KAPSAM
Ultrasonik ,elektromanyetik , optik algılayıcılı vb. sistemle,sesli veya görüntülü olarak ikaz veren her türlü parketme sistemlerini kapsar.

BU KRİTER TS 12361 “YETKİLİ SERVİSLER-GENEL KURALLAR STANDARDI İLE BİRLİKTE UYGULANIR.

PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR
- Servis Teknik Sorumlusu en az Endüstri Meslek Lisesi (Elektrik,Elektronik ) mezunu olmalı ve bu konuda eğitim almış olmalıdır.
- Servis diğer teknik elemanları görev ve sorumluluklarına göre Ustalık Kalfalık veya Çıraklık belgesine veya bu konuda eğitim sertifakasına sahip olmalıdır.
- İdari işlerden sorumlu eleman bulunmalıdır.

SERVİSTE BULUNDURULMASI GEREKEN
MAKİNA TECHİZAT LİSTESİ
- Muhtelif El Aletleri (, Pense, Yankeski, Kargaburnu, Tornavida Takımı, , vb.)
- *Osilosksop
- *Multimetre
- D.C Güç Kaynağı
- Büyüteçli Lamba
- Antistatik Bilezik ve Örtü
- Şeritmetre
- Isı Kontrollü Havya Lehim Pompası
- Servis Çantası

Ayrıcı İthalatçı veya İmalatçı firmaca öngörülen araç, gereç ve donanımı ile muayene, ölçüm ve deney cihazları bulunmalıdır.

*İşaretli olan Kalibrasyona tabi olan cihazlardır.