PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peygamberlerimizin Sözleri ve Öğütleri

1. ATAİST ve HZ ALİ (r.a) konuşması...
  2. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra siz sözünüzün esiri olursunuz.. H.z.ALİ
  3. Biliyorsunuz ki, gökten ne altın yağar ne de gümüş ~Hz Ömer(r.a)
  4. Hz. Ali'nin (r.a.) Evlatlarına Vasiyeti
  5. Seven sevdiğine, sevdiğini söylesin...-Hz Muhammed SAV
  6. Biri Sana Sırtını Döndüğünde Üzülme, Hatta Sevin. Hz.ALİ (r.a)
  7. ''Allah, nasip ettirmeyeceği bir şeyi hayal ettirmez.'' Hz. Osman
  8. ‎"Senin asrında yaşayamadığımdan dolayı çok üzgünüm Ey Muhammed!.. Prens Bismark
  9. Kibirden daha kötü bir yalnızlık yoktur." [H.z.Muhammed(S.A.V)]
  10. İki nimet vardır ki insanların çoğu onun kıymetini bilmezler. (Hz.Muhammed sav)
  11. ''Hayatta üç şey kişinin özüne zarar verir...Hz. Muhammed (s.a.v)
  12. ‎"Eşleriniz sizi ahirette ebedi saadete götürecek köprü gibidir. (Hz. Ömer R.a)
  13. Dört şeyi dört yere bırakın..! [Hz. Ebubekir]
  14. ‎"Eğer kalpleriniz temiz olsaydı, Kur’an okumaya doyamazdınız." Hz. Osman
  15. Zengin Kalbi Ve Merhameti Olana Denir.. [Hz. Muhammet (s.a.v)]
  16. Sevgi ve saygıyla bu köprüyü sağlamlaştırın...! Hz. Ömer (r.a)
  17. Bir kişi, Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa... Hz Şmes !
  18. Yuvasını seven bir kadın için, tahammül edilmeyecek güçlük... {Hazreti Ali}
  19. Ahiret sevabı, dünya nimetinden hayırlıdır. Hz.Ali (R.A)
  20. Hoşlanılmayan halleri görmezden gelip müsâmahakâr davranırsan...Hz.Osman (R.A.)
  21. Ahlâk güzelliği, bedenden daha güzel ve daha devamlıdır. Hz.Ömer (R.A)
  22. Her insan hata yapar. Hazreti Muhammed
  23. ‎"Hayırlı eş, eşinden başkasına dikkat çekmeyecek şekilde giyinendir."Hz.Fatıma
  24. Tövbe etmek dururken ümidini kesene şaşarım !.. Hz. Ali (r.a)
  25. Kalp kör olduktan sonra, gözlerin görmesinde hiçbir fayda yoktur. Hz. Ali
  26. ‎" Canı yanan sabretsin " - Canı yakanda yanacağı günü beklesin .Hz. Muhammed
  27. “İnsanları yargılarsan sevmeye vakit bulamazsın…” Hz. İsa
  28. Hakiki dost, sıkıntılı zamanlarda, senin gurur.... Hz.Ali ( r.a )
  29. Zulüm ile abad olanın ahiri berbad olur
  30. ''Kadın, erkeğin gelincik çiçeğidir''. HZ.MUHAMMED
  31. Yapacağın hayırlı işleri yarına bırakma... Hz. Ali
  32. '' Cennet; Anaların ayakları altındadır! '' - Hz. Muhammed (s.a.v)
  33. Kötü alışkanlıkları terketmek en büyük ibadetlerdendir. Hz. Ali (r.a)
  34. Titremene lüzum yok, Ben kral değilim.! - Hz. Muhammed (s.a.v)
  35. Dünyada hiçbir şeye minnet etme... ~Hz. Ali~
  36. İyi niyet isteklerin gerçekleşmesine sebeptir. Hz.Ali
  37. Ve üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz..! " Hz. MUHAMMED (s.a.v)
  38. Hayırlı eş; Huzurun başlangıcıdır. - Hz. Ali (r.a)
  39. "Küçüğümüze merhamet etmeyen, büyüğümüzün hakkını bilmeyen bizden değildir." Hz.
  40. Haklıysan korkma, Hak seni korur. - HZ. Ali
  41. Dört şeyi dört yere bırak; Arzu ve istekleri CENNETE...'' [Hz. Ebu Bekir (R.a)]
  42. Yetimlerin incisi Efendimiz (sav) şöyle buyuruyor: "Yetim tokatlandığı zaman ağ
  43. Gönül kendine benzeyen gönüle akar... Hz. Ali (r.a)
  44. ‎"İstemez misin, Ya Ömer! Dünya onların, âhiret de bizim olsun!!.." Hz. Muhammed
  45. Mücevher takmıyordu; Gözleri vardı...!! - Hz. Ali
  46. Bir erkek hanımını döverse, Kıyamette onun davacısı ben olurum. HZ. Muhammed (S.
  47. Emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Hûd, 112
  48. Bir yoksul aç ise, bunun nedeni, Zenginin zevk ve sefa içinde yaşamasıdır.Hz.Ali
  49. Hayırlı eş, huzurun başlangıcıdır. Hz. Ali
  50. ‎''Kalbinizin ısınmadığı insanlardan Uzak durun..'' Hz. Ömer
  51. Ölümü yattığın zaman yastığın altında, kalktığın zaman burnunun ucunda bil. Hz.
  52. En mükemmel insan, başkalarına en çok yardımı dokunan insandır. Hz. Muhammed (S.
  53. Dünyadaki En sağır edici ses,Acı çeken Bir mazlum'un SuSkunluğudur... Hz ALİ
  54. Söz ilaç gibidir; azı yaşatır, çoğu öldürür. Hz. Ali
  55. Yuvasını Seven Bir Kadın İçin... * Hz. Ali r.a
  56. Dostunu severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Hz. Muhammed (S.a.
  57. Hiç unutulmayacak tek yüz Anne yüzüdür. Hz. Muhammed (S.a.v)
  58. Her derde bir deva bulunur. (Hazret-i Ali)
  59. “Bir Ayete’l Kürsi’yi okumak, bin ayet okumaya bedeldir...”
  60. İnsanların en hayırlısı, günahsız olan ve allah'ın kitabı ile amel edendir. Hz O
  61. ‎"Canı yanan sabretsin, canı yakanda yanacağı günü beklesin.." - Hz.Muhammed
  62. Aşk kutsaldır; Kirli gönüllerde yuva yapmaz!... (Hz.Yusuf)
  63. Düşene sevinme, zamanın sana ne sakladığını bilemezsin. Hz. Ali
  64. Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğini
  65. DİLSİZ OL ,YALANCI OLMA . Hz.ALİ
  66. “Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (ALLAH ve melekler) de size merhame
  67. Bizim Şöhretimiz Müslümanlığımızdır. Hz. Ebubekir (r.a)
  68. Eşiyle Namaz kılan erkek, şeytana kılıç çekip kafasını koparan MÜSLÜMAN erkeğidi
  69. Olmuyorsa olmuyordur , vardır Allah'ın bir bildiği . İsyan etme sakın , sonra an
  70. İnsanları İki Kısım Gördüm. Kimi Dünyayı İster, Kimi Ahireti. Bense Yanlızca All
  71. Peygamber Efendimizin s.a.v Azraille görüşmesi
  72. Bin defa mazlum olsan da; Bir defa zalim olma..!! Hz.Ali
  73. Beni görmedikleri halde bana inanan, kardeşlerimi görmeyi çok isterdim.." - Hz
  74. Hz.Cebrail ' in dilinden Cehennem... Bir gün Peygamber efendimiz Cebrail aleyhis
  75. Sizden öncekilerin helâk olmalarının sebebi şu idi. Aişe radıyallahu anha. Buhâr
  76. ALLAH : "Namaz farzdır, kılın." diyor.. İnsanlar: "Vaktim yok, benim kalbim zat
  77. "Muhakkak zorlukla beraber bir kolaylık vardır.' (İNŞİRAH SURESİ /5)
  78. Rabbin seni terk etmedi, sana darılmadı da.... (Duhâ Suresi-3)
  79. Peygamberimiz (s.a.v) Hz.Ali ye şöyle dedi: Ya Ali Beş Şeyi Yapmadan Yatma !
  80. Hz. Ali (r.a) bir akşam üzeri Eşi Hz. Fatıma (r.a ) yı avluda ağlarken görür.. Y
  81. PEYGAMBERİMİZİ(sav) AĞLATAN BİR OLAY
  82. KURAN-I KERİM'E GÖRE MUTLULUĞUN 40 FORMÜLÜ
  83. Vatan sevgisi İmandandır ..HZ. MUHAMMED (S.A.V)
  84. Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çaliş.
  85. Hz. Ömer’e gelen bir adam ”eşimi boşamak istiyorum” der. Aile birliğine çok büy
  86. Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin
  87. Allah ne muradın varsa vermesin! Gönül bu, hayrı şerri bilmez, ister. Hayırlısı
  88. Senin doğru söylediğine inanan bir insana yalan söylemen en büyük hainliktir.
  89. "Yeni günü, geçmiş günü ile aynı olan kayıptadır" Hz.Muhammet
  90. Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çaliş.
  91. Kıskanmayan erkekten hayır gelmez. Hz. Ali
  92. Uğruna fedakârlık yapmadığın sevgiyi, yüreğinde taşıyıp da kendine yük etme. / H
  93. "Kendini cömertliğe alıştır ve her ahlakın en iyisini seç; çünkü iyilik alışkanl
  94. "Halkın önderi olmak isteyen biri önce kendisini ıslah etmeli, daha sonra başkal
  95. Ben Allah'tan isterim. Verirse yüceliğidir, vermezse imtihanımdır.
  96. "Paslanan her şeyin bir cilası vardır. Kalbin cilası 'Estağfirullah' demektir."
  97. Kördüğüm Gibi... Hz. Aişe, Peygamberimizle yeni evlenmişti. Eşinin kendisini sev
  98. “BİR ADAMIN NAMAZI, NİYAZI SİZİ ALDATMASIN. O ADAMIN DİRHEM VE DİNARLA OLAN İ
  99. İnsanlarla güzel dostluk kurmak, aklın yarısıdır. Yerinde suâl sormak, ilmin...
  100. Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem duası: "ALLAH'ım ümmetim için günün er
  101. ''Sizin en hayırlınız eşlerine en iyi muamele edeninizdir.'' (Hadis-i Şerif)
  102. kalbiniz üç şeyin evi olsun; imanın, ümidin ve aşkın ... Hz. Ali (r.a)
  103. Bir erkek karısına baktığı, karısı da kendisine baktığı vakit Allah her iksinede
  104. Hz. Aişe (r.a.) buyurdular ki; “O’nunla başbaşa yemek yerken Efendimiz (s.a.v.)
  105. "Dilini tutan kurtuldu." Hadis-i Şerif
  106. Gören göze karanlık perde olmaz, Görmek istemeyen göze ışık ne yapsın? Hz. Ali
  107. Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende bir çok hayır vardır..
  108. Ne elinizden gidene, nede başınıza gelene üzülmeyin… - Al-i İmran Suresi-153
  109. Cahil insanlarla şaka yapmak doğru değildir. Onların halleri ve dilleri, akrebin
  110. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammedin yatmadan önceki yaptığı 5 şey.
  111. Bir gün birisiyle dost olduğunuzda Yarın onun bir düşman olabileceğini unutmayın
  112. Hz. Ali bir Hristiyana misafir oldu. Adam üzüm getirdi. Hz. Ali üzümü yedi.Sonra
  113. Allah Sizin Suretlerinize ve Mallarınıza Bakmaz.Sizin Amellerinize ve Kalplerini
  114. Allahın indinde Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır
  115. Sakın Türklere dokunmayın, ilişmeyin, ümmetimin idaresi bir gün Türklerin eline
  116. Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, Cehennemin kapıları kapanır
  117. Hz. Peygamber diyor ki; Unutkanlıktan veya hatadan dolayı kişi sorumlu olmaz.
  118. '' Sana Ayna Olacak İnsanı Bul '' Hz.Mevlana
  119. "Bir zulmü engelleyemiyorsanız, en azından onu herkese duyurun" Hz. Ali
  120. Allah sevdiği kulunun kalbini, Sevdiği kulunun kalbiyle birleştirir... - Hz. Muh
  121. Aralarında yaşayabileceğin samimi arkadaşlar edin; çünkü onlar iyi günlerde gönü
  122. Allah’ım Bir bekleyiş içinde olanlara, beklediklerini nasip et. Hz. Yakup
  123. Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Hadis-i Şerif
  124. "Umut verip, güven aşılayıpda yarı yolda bıraktığın insanın sadakasını iki dünya
  125. Üzüntüye uğrayan beni hatırlasın... "Hz. Muhammed SAV"
  126. En büyük cihad, Zalimin karşısına geçip; Sen "HAKSIZSIN" demektir... Hz. Hüseyi